Google konzultace zdarma - klikněte ZDELeekes

Leekes je nezávislá rodinná firma, která se věnuje prodeji nábytku. Provozuje pět prodejen ve Velké Británii.


Případová studie | Business View

Leekes zve zákazníky do své nově otevřené prodejny prostřednictvím Business View v Mapách Google.

Výzva

Leekes, středně velký prodejce nábytku ve Velké Británii, rozšiřuje svoji působnost.V rámci propagace otevření nové prodejny Leekes v Coventry se marketingový tým pro digitální média rozhodl zaujmout zákazníky prostřednictvím interaktivní virtuální prohlídky interiérů prodejny. Nová prodejna však má 45 oddělení ve dvou poschodích na ploše 17 000 m2, a proto firma Leekes potřebovala dobře vytvořené řešení s možností snadného procházení.

Řešení

Po zvážení několika různých možností se firma Leekes nakonec rozhodla, že Business View v Mapách Google dovoluje nejlépe naplnit její vizi. Business View umožňuje spojit fotky s vysokým rozlišením do 360° interaktivních virtuálních prohlídek, které nabízejí maximální jednoduchost, rychlé vytvoření a výraznou viditelnost na Googlu. Firma Leekes najala místního Dobrého fotografa Google s žádostí o vytvoření a nahrání virtuální prohlídky na Google. Focení trvalo jen několik hodin a do týdne byly výsledné snímky Business View publikovány na Googlu. Virtuální prohlídka se teď zobrazuje ve všech službách Google – ve Vyhledávání, Mapách a stránce Leekes na Google+ Místech. Zákazníci si mohou projít a podrobně prohlédnout celou prodejnu, a to z počítačů, tabletů nebo chytrých telefonů.


 „Porovnávali jsme několik dalších alternativních nástrojů pro 360° prohlídky.... Byly buď nepraktické, nebo používaly zastaralé technologie, nebo nebyly kompatibilní s různými prohlížeči. Žádné z nich nebyly tak elegantní a robustní jako Business View v Mapách Google.“ 
– Geraint Martin, vedoucí oddělení elektronického obchodu, Leekess


Business View v prodejně Leekes v Coventry.


Plán poschodí

Klikněte pro zobrazení mapy oddělení.


Od spuštění Business View si prohlídku spustilo již více než 20 000 návštěvníků webových stránek Leekes a jejich zapojení bylo pětkrát vyšší než na jakékoli jiné stránce firemního webu. Prohlídka také pomohla zvýšit návštěvnost prodejny, a to o 20 % oproti předchozímu roku.

Na překryvném plánu poschodí firmy Leekes se zobrazují jednotlivá oddělení prodejny.

Výsledky

Firma Leekes vložila na své webové stránky virtuální prohlídku a pomocí rozhraní Google Maps API vytvořila vlastní grafickou překryvnou vrstvu navazující na virtuální prohlídku. Zákazníci mohou kliknout na požadované oddělení a spustit Business View v libovolném místě prodejny.

Geraint Martin uvádí: „Business View přivedlo od spuštění na náš web 20 000 návštěvníků a průměrný čas na stránce s Business View je pětkrát vyšší než na jiných stránkách webu. Účelem stránek je přilákat návštěvníky do kamenné prodejny, spíše než zvýšit online prodeje. Návštěvnost prodejny v Coventry se meziročně zvýšila o 20 %. V současnosti připravujeme přesun prodejny v Llantrisantu v Jižním Walesu do zcela nových prostor ve zrenovované oblasti Talbot Green. S ohledem na velmi kladnou odezvu zákazníků v Coventry rozhodně počítáme s využitím Business View v Mapách Google i v naší nové prodejně v Talbot Green, až bude projekt dokončen.“